۱۳۹۳-۰۹-۲۷

بیانیه کنشگران کارزار لگام درباره وضعیت محمد علی طاهری

بیانیه کنشگران کارزار لگام درباره وضعیت محمد علی طاهری:
دکتر محمد علی طاهری را آزاد کنید!
در ساعت ۱۱ صبح روز شنبه ۲۴/۹/۱۳۹۳ نزدیک به چهل نفر از دوستداران دکترمحمد علی طاهری، در مدخل کانون وکلا به جمع تحصن کنندگان در حمایت ازخانم نسرین ستوده، وکیل دادگستری که به مدت سه سال از شغل وکالت معلق شده وبه همین دلیل دست به تحصن تا لغو تعلیق خویش زده است، پیوستند و در ساعت یازده و نیم یک گروه سی نفری دیگر نیز بر جمع آنان افزوده شد. این گروه از طرفداران آقای طاهری صبح همان روز اعتراضی چندصد نفری را در مقابل زندان اوین برگزار کردند که شرکت کنندگان در آن با اقدام ماموران پلیس مجبور به ترک محل شدند.
در این اجتماع خانم نسرین ستوده با اشاره به وضعیت دکتر محمد علی طاهری که زندانی شدن او نمایشگر نقض صریح آزادیهای اساسی مندرج در قانون اساسی است، سخنانی را درباره ضرورت آزادی اندیشه و بیان ایراد کرد و آزادی و منع تعقیب آقای طاهری که از نبود سلامت جسمانی رنج می برد را خواستار شد.
محمد علی طاهری شخصیت محوری عرفان حلقه و معرف شیوه های فرادرمانی در ایران است که به خاطر نشر باورهای خود در این زمینه در دادگاه های جمهوری اسلامی تحت پیگرد است و هم اکنون در حالت بلاتکلیفی در زندان اوین به سر می برد؛ اتهامات او به گونه ای است که تا کنون بر پایه ی آن اتهامات، متهمان در دادگاه ها به اشد مجازات، یعنی اعدام، محکوم شده اند
شرکت کنندگان در این اعتراضات علاوه براعتراض به وضع نامناسب سلامت او، کوشش دادگاهها برای تشدید مجازات او و بلاتکلیفی او را محکوم و خواهان آزادی او شدند. در اجتماعی که در مدخل کانون وکلای دادگستری تشکیل شد، علاوه بر خانم نسرین ستوده، آقایان علی رضا جباری و اسماعیل مفتی زاده، از موسسان کارزار لگام نیز حضور داشتند. ماموران انتظامی و لباس شخصی سرانجام به پراکنده کردن حاضران پرداختند و تحصن نسرین ستوده و همراهان در ساعت ۱۲ پایان یافت.
ما کنشگران کارزار لغو گام به گام اعدام ( لگام ) خواهان منع صدور حکم اعدام، در همه ی موارد، و برقراری مجازاتهای جایگزین اعدام برای همه ی اتهامات هستیم و بویژه خواهان لغو فوری مجازات اعدام و آزادی متهمانی هستیم که همانند دکتر محمد علی طاهری بدلیل اندیشه و اعتقادات خود در زندان هستند.
کنشگران کارزار لغو مجازات اعدام ( لگام)
۲۵/۹/۱۳۹۳


https://www.facebook.com/karzar.legam/photos/a.477383219045228.1073741828.476262012490682/668395899943958/?type=1&relevant_count=1

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر