۱۳۹۵-۰۶-۱۹

رفتار نا عادلانه مقامات قضایی در رابطه با پرونده آقای محمدعلی طاهری و آیت الله نکونام

گروه خبري سايت
رفتار نا عادلانه مقامات قضایی در رابطه با پرونده آقای محمدعلی طاهری و آیت الله نکونام
گزارشى از رفتار نا عادلانه مقامات قضایی در رابطه با پرونده آقای محمدعلی طاهری و آیت الله نکونام را كه در اختيار راديو فرهنگ قرار گرفته ، به آگاهى ميرسانيم :رفتار نا عادلانه مقامات قضایی در رابطه با پرونده آقای محمدعلی طاهری و آیت الله نکونام باعث نگرانی شدید هوادارن و شاگردان این دوزندانی عقیدتی شده است. در حالی که محکومیت پنج ساله آقای طاهری در ١٨ بهمن ١٣٩٤ به پایان رسیده است, و از سوی دیگر مبلغ ٩٠٦ میلیون تومان رد مال تعیین شده از سوی دادگاه, توسط شاگردان و هواداران وی پرداخت شده است، وی کماکان با تمدید قرار بازداشت موقت در حبس به سر می‌برد. محمدعلی طاهری سال گذشته در شعبه ٢٦ دادگاه انقلاب، به استناد حکم برخی از مراجع تقلید از جمله آقای مکارم شیرازی محکوم به اعدام گردید که این حکم در دیوان عالی کشور به دلیل نقص مدارک، نقض شده و جهت بررسی بیشتر به دادگاه ارجاع گردید. چندی پیش افشای یک فایل صوتی از محمودرضا قاسمی، بازجوی قرارگاه ثارالله، از نفوذ و اعمال سلیقه غیرقانونی ضابطان قرارگاه ثارالله و زیر فشار قرار دادن قضات پرونده جهت صدور حکم اعدام برای آقای طاهری پرده برداشت. از سوی دیگر شایعاتی مبنی بر ایراد اتهامات جدید و پرونده سازی دوباره برای این اندیشمند ایرانی به گوش می‌رسد. در همین راستا شاگردان آقای طاهری که به شدت نگران وضعیت پرونده استاد خود هستند در هفته های اخیر اقدام به مراجعه به بیوت مراجع نموده اند و در این مراجعات با رفتارهایی دوگانه از سوی مسوولین دفاتر مراجع مواجه شده اند. متصدیان تعدادی از دفاتر با استقبال پای سخنان ایشان نشسته و در حین وعده همکاری، خود را نیز مسئول دانسته و با در جریان قرار گرفتن از بی عدالتی روا شده در حق آقای طاهری اظهار تاسف کردند. مسوول دفتر یکی از مراجع با بیان اینکه "حکم استاد شما بخاطر مسائل سیاسی هست چون حکم ایشان را مراجع_حکومتی! دادند، " از چند تن از مراجع نام بردند و در ادامه گفتند "اینها وابسته به نظام هستند و هرگز مستقل نیستند". اما آن چه که قابل تأمل و تأسف بود برخورد گروهی دیگر از متصدیان دفاتر مراجع بود .ایشان ضمن برخورد متعصبانه همراه با خشم و خالی از رأفت_اسلامی حتی حاضر به شنیدن سخنان و ملاحظه اسناد ارائه شده نگشتند و گفتند :"به ما گفته اند از شما کتاب و هیچ سندی نگیریم و ما در حوزه قضایی هیچ دخالتی نمی کنیم و به ما مربوط نمی شود ". به گفته یکی از شاگردان آقای طاهری این نوع برخوردها از سوی گروهی از مسئولین دفاتر مراجع حاوی نکات قابل تاملی می باشد که پرده از فشار امنیتی گروهی نفوذی_اسلام_ستیز حتی در دفاتر مراجع بر می دارد و بدینگونه، جان این اندیشمند را بازیچه مطامع گروهی و سلایق شخصی گردانده است. چندی پیش گزا رش سالانه حقوق بشر امریکا به موارد متعدد نقض حقوق بشر در ایران و از جمله پرونده آقای محمد علی طاهری، و این که دادگاهی در ماه اوت 2015 وی را به اتهام فساد در زمین در حالی که بیشتر محکومیت 5 ساله خود را سپری کرده بود، محکوم به اعدام کرد، پرداخت.
از سوی دیگر آیت الله نکونام، مرجع تقلید بزرگ شیعیان، دیگر زندانی عقیدتی، در حالی در حبس به سر می‌برد که بنا به اخبار رسیده، به دلیل شرایط وخیم جسمی در معرض دومین سکته مغزی قرار دارد. این در حالی است که بنا به گزارش آمدنیوز دادگاه ویژه روحانیت در عملی «غیر انسانی» و «ضد حقوق بشری»، از تهیه داروهای آیت‌الله نکونام مرجع تقلید محبوس در زندان ساحلی قم جلوگیری کرده است. در پرونده این زندانی عقیدتی نیز رد پای آیت الله ناصر مکارم شیرازی به چشم می‌خورد و گفته می‌شود اختلاف نظر فقهی آیت الله نکونام با وی سبب حبس دو ساله ایشان در زندان ساحلی قم گردیده است. سال گذشته جمعی از طلاب حوزه‌های علمیه سراسر کشور و شاگردان آیت‌الله محمدرضا نکونام ، طی نامه‌ای از مفاسد پشت پرده در حوزه‌های علمیه و دفتر رهبر جمهوری اسلامی ایران انتقاد کرده، و خواستار پاسخ‌گویی شیخ محمد یزدی رئیس مجلس خبرگان رهبری و «سید هاشم حسینی بوشهری» رئیس حوزه علمیه قم در خصوص بازداشت آیت‌الله نکونام شدند. در بخشی از این نامه درباره آیت الله ناصر مکارم شیرازی آمده است: وی به خاطر انتقادات صریح، بی پرده و بسیار تند حضرت استاد، امروز در نوک پیکان مبارزه با ایشان قرار گرفته و «جریانات مافیایی قدرت و ثروت» را پشتیبانی می‌کند. خوب است یاد آور شویم که چطور آقای مکارم در جلسه مرداد ماه سال ٥٨ خبرگان قانون اساسی، تصویب اصل مربوط به ولایت فقیه را «روز سیاه تاریخ ملت ایران» نامیده و قبل از پیروزی انقلاب نیز مخالف سرنگونی حکومت شاه بود؛ زیرا اعتقاد داشت که «نباید این تنها شاه شیعه را سرنگون کرد»! یکی از شاگردان آیت‌الله نکونام در گفت‌وگویی با وب‌سایت کلمه، از دلیل اصلی بازداشت این مرجع تقلید دینی پرده برداشته است: «واقعیت این است که یک سیستم آخوندی مافیایی در حوزه علمیه شکل گرفته و ما به این رسیده‌ایم که مافیای حوزه علمیه که متاسفانه در ارکان نظام هم ریشه زده، جلوی آیت‌الله نکونام ایستاده‌اند. یعنی مشکل اصلی آیت‌الله نکونام این است که مستقیم با این مافیا درگیر شده است. حاج آقا تمام مشکلات جامعه، نظام و انقلاب را از کم کاری حوزه‌های علمیه می‌بینند. این سیستم آخوندی هم دید که مرجعیت ایشان دارد تایید می‌شود و آیت‌الله نکونام دارد به عنوان یک مرجع تقلید وارسته، عادل، باسواد و مستقل در حوزه علمیه مطرح می‌شود، این برخوردها را با ایشان شروع کرد تا ایشان را زمین بزنند.»
بنا به آنچه در بالا بیان شد، مشاهده می‌شود سرنوشت این دو زندانی عقیدتی در سایه تهدیدات باندی و گروهی جمعی از افراد در حوزه‌های مختلف حاکمیت از جمله سپاه و حوزه‌های علمیه می‌باشد. افراد و گروههایی که جهت حفظ منافع و مطامع سیاسی و اقتصادی خود از اعمال هیچ جنایتی از جمله ستاندن جان فرهیختگان جامعه، فروگذار نمی کنند.


رادیو فرهنگ


منبع خبر : گروه خبري سايت www.erfanekeihani.com
صفحه رسمي سايت سايمنتولوژي فرادرماني
www.instagram.com/ErfaneKeihani
www.erfanekeihani.picsart.com
www.line.me/ti/p/@uqw4341j
www.telegram.me/erfanekeihani
www.telegram.me/parto_aftab
www.telegram.me/amozesh_erfanehalgheh

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر