۱۳۹۶-۰۸-۰۲

علیزاده طباطبایی برخلاف ادعای مطرح شده هیچ شکایتی از فرادرمانی در پرونده وجود ندارد

گروه خبري سايت
دیوان عالی کشور با محمدعلی طاهری، زندانی محکوم به اعدام گفت‌وگو کرد
وکیل مدافع محمدعلی طاهری، بنیانگذار عرفان حلقه، می‌گوید دیوان عالی کشور موکلش را احضار کرده و با او گفت‌وگو کرده است.

به‌گزارش روزنامه آرمان، محمودعلیزاده طباطبایی، وکیل مدافع محمدعلی طاهری گفت هفته گذشته دیوان عالی کشور محمدعلی طاهری را خواسته و او بدون حضور وکیل با قضات دادگاه صحبت کرده است.او افزود: «به همین دلیل ما منتظر تصمیم نهایی دیوان عالی کشور درباره‌ این پرونده هستیم.»

علیزاده طباطبایی از مضمون گفت‌وگوی طاهری با مسئولان دیوان عالی کشور چیزی نگفت.

وکیل مدافع محمدعلی طاهری یکشنبه ۵ شهریور از ابلاغ حکم اعدام موکلش خبر داد.

محمدعلی طاهری، ۱۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۰ برای سومین‌بار به اتهام «فساد فی‌الارض» بازداشت شد و از آن زمان در زندان است.

او پیش از حکم اعدامی که برایش صادر شد، از سوی دادگاه انقلاب به‌اتهام «توهین به مقدسات، مداخله غیرقانونی در امور پزشکی و درمان بیماران، ارتکاب فعل حرام و رابطه نامشروع با لمس نامحرم، استفاده غیرمجاز از عناوین علمی (دکتر و مهندس) و ضاله بودن کتب و آثار» به پنج سال حبس، پرداخت ۹۰۰ میلیون تومان جزای نقدی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بود.

پیشتر در آذر ماه ۹۴ حکم اعدام محمدعلی طاهری از سوی دیوان عالی کشور نقض شده بود.

دیوان عالی کشور گفته بود که اگر طاهری مرتکب «جرم افساد فی‌الارض» شده باشد این جرم قبل از سال ۹۲ صورت گرفته است. در نتیجه شامل ماده ۲۸۶ قانون مجازات اسلامی نخواهد شد. اما دادگاه دوباره گفته است که به دلیل این‌که «افساد فی‌الارض» جز قوانینی است که به حدود شرعی باز می‌گردد و عطف به ماسبق می‌شود، مشمول حکم اعدام خواهد شد.

براساس ماده ۲۸۶ قانون مجازات اسلامی جدید که در سال ۱۳۹۲ به تصویب رسید، «هر کس به‌طور گسترده، مرتکب جنایت علیه تمامیت جسمانی افراد، جرایم علیه امنیت داخلی یا خارجی کشور، نشر اکاذیب، اخلال در نظام اقتصادی کشور، احراق و تخریب، پخش مواد سمی و میکروبی و خطرناک یا دایر کردن مراکز فساد و فحشا یا معاونت در آن‌ها گردد به‌گونه‌ای که موجب اخلال شدید در نظم عمومی کشور، ناامنی به ورود خسارت عمده به تمامیت جسمانی افراد یا اموال عمومی و خصوصی یا سبب اشاعه فساد یا فحشا در حد وسیع گردد مفسد فی‌الارض محسوب و به اعدام محکوم می‌گردد.»

به‌گفته محمودعلیزاده طباطبایی در پرونده طاهری آمده بود که او موجب نارضایتی و شکایت عده زیادی شده و این افراد در فرادرمانی آسیب دیدند که دیوان عالی کشور گفته شکایت این افراد در پرونده وجود ندارد و از دادگاه هم خواسته‌ که این موارد را بررسی کند و پزشکی قانونی درباره آن نظر بدهد مبنی بر این‌که افراد مورد ادعا آسیب دیده‌اند یا خیر و میزان آسیب‌دیدگی چقدر است. به همین دلیل باید همه ‌این مسائل مشخص شود.

در اردیبهشت سال ۱۳۹۵ با وجود تامین وثیقه سنگین برای محمدعلی طاهری، با آزادی او مخالفت شد.

«عرفان حلقه» که محمدعلی طاهری بنیانگذار آن در ایران شناخته می‌شود، انواعی از رفتار‌های آیینی فردی و جمعی بر اساس آموزه‌های عرفانی و شبه‌علمی را در برمی‌گیرد که ادعا می‌شود فرد بر اساس آن‌ها به آرامش دست پیدا می‌کند.

عرفان‌های نوظهور یکی از چالش‌های جمهوری اسلامی در یک جامعه مذهبی‌ست.

با این حال در دوران ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد محمدعلی طاهری مورد توجه نظام جمهوری اسلامی بود و از او تقدیر شده بود.

در طول چند سال گذشته، افراد زیادی در ارتباط با گروه «عرفان حلقه» و محمد‌علی طاهری بازداشت و محاکمه شده‌اند.منبع خبر : گروه خبري سايت   www.erfanekeihani.com
صفحه رسمي سايت سايمنتولوژي فرادرماني
www.instagram.com/ErfaneKeihani
www.erfanekeihani.picsart.com
www.line.me/ti/p/@uqw4341j
www.telegram.me/erfanekeihani
https://telegram.me/joinchat/AW_UpDvd-jq4wPTn2ydWBg

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر